Znajdziesz nas na

Badania genetyczne – Czym są?

Badania genetyczne – Czym są?

Najprościej mówiąc, badania genetyczne są badaniami polegającymi na analizie materiału genetycznego danej osoby. Pozwalają na wykrycie zmian w DNA, które mogą mieć wpływ na zdrowie człowieka. 

Wiek naszego dziecka a badania genetyczne

Wielu rodziców zastanawia się, czy jest różnica w jakim wieku przetestujemy dziecko. Otóż nie. Nasze DNA przez całe życie nie zmienia się, zatem teoretycznie nie ma różnicy w jakim wieku będzie dziecko. Jednak należy pamiętać, że najlepiej wykonać takie badania na wczesnym etapie życia naszego dziecka, ponieważ dzięki temu możliwe jest szybkie wprowadzenie profilaktyki i odpowiednich nawyków w  zakresie  suplementacji, żywienia  czy  sportu,  aby  zminimalizować  ryzyko  wystąpienia  chorób  w  przyszłości  lub wykorzystać potencjał emocjonalny i sportowy od najmłodszych lat.

Badania genetyczne - czym są?
Badania genetyczne – czym są?

 

Czy cechy umiejętności, talentu są dziedziczne?

Posiadamy dwie kopie tego samego genu i zgodnie z zasadą dziedziczenia, jedną kopie dziedziczymy od ojca drugą od matki. Zatem pewne cechy przekazujemy swojemu potomstwu ale część z tych cech nie ujawnia się. Reasumując dziecko może posiadać zdolności, które rodzice przejawiają lub posiadać nowe, które u Państwa się nie ujawniły.

Skorzystaj: -10 % na wszystkie pakiety VITAGENUM 

Czy badania są bolesne?

Badanie jest jak najbardziej bezpieczne, bezbolesne i nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Polega na potarciu wymazówki wewnętrzną część policzka dziecka. Nie ma również żadnych przeciwwskazań.

 

Czy badania wywołują jakiekolwiek skutki uboczne? 

Badania nie wywołują żadnych skutków ubocznych. Nie ma również żadnych przeciwwskazań. Badanie genetyczne może wykonać każdy, niezależnie od wieku, stanu  zdrowia, czy przyjmowanych leków. 

Artykuł na podstawie wypowiedzi: Katarzyna Nabielec, Biotechnolog w laboratorium genetycznym, VITAGENUM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.