Sponsorzy

Świadoma Mama w Działaniu

Świadoma Mama w Działaniu zaprasza na
#CzasMatek

PROGRAM PSYCHOLOGICZNO – DIETETYCZNY

 • warsztaty
 • szkolenia
 • prelekcje specjalistów
 • panel dyskusyjny

Proponujemy cykl warsztatów dla kobiet, które dopiero wkroczą lub spełniają się już w roli matki. Poprzez tworzenie warsztatów z zakresu psychologii i dietetyki stawiamy sobie za cel wyselekcjonowanie wśród obecnie dostępnych, często wzajemnie sprzecznych zaleceń tych, które pomogą kobiecie zwiększyć jakość swojego macierzyństwa i osiągnąć harmonię między potrzebami swoimi, a reszty członków rodziny. Posiadamy narzędzia i metody aby pokazać Wam, jak wprowadzać i czerpać radość ze zdrowego, pod wieloma względami, stylu życia.

NAJBLIŻSZE ZAGADNIENIA

 • holistyczne podejście do tematu diety i racjonalnego odżywiania
 • odzyskiwanie wpływu na decyzje żywieniowe i metody zmiany nawyków
 • regulacja emocji a żywienie
 • dzieci nie jedzą tego co im proponujesz, lecz to co ty sama jesz
 • czy to baby blues? Rozpoznaj po swoim talerzu żywieniowym
 • praca z małym pacjentem przy wykorzystaniu technik psychodietetycznych
 • urlop od swojego ciała a poszukiwanie motywacji do poprawy kondycji fizycznej
 • matka dla dziecka, kobieta dla siebie - dlaczego warto koncentrować się na swojej kobiecości?
 • zaburzenia odżywiania w rodzinie i ich wpływ na funkcjonowanie systemu
 • panel dyskusyjny – jeśli chcesz zadać pytanie z zakresu psychologii lub dietetyki wpisz je w formularzu zgłoszeniowym – przygotujemy dla Ciebie odpowiedź

WARSZTATY

 1. Program Psychologiczno-Dietetyczny cz. 1.
  czas: 9 grudnia 2015 roku godz. 17-20
  miejsce: Kawiarnia Głupi Kot ul. Wroniecka 18, Poznań
  ZAPISZ SIĘ!

PROWADZĄCE

Mirosława Wróblewska – dietetyk kliniczny

Mirosława Wróblewska

Swoją wiedzę i wykształcenie zdobyła na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, na Wydziale Lekarskim II, kierunku Dietetyka kliniczna. Specjalizuje się w żywieniu dzieci i ich problemach m.in związanych z niedożywieniem, nadwagą i otyłością, a także w szeroko pojętej suplementacji żywieniowej. Wieloletnie doświadczenie jako dietetyk w poradni klinicznej chorób metabolicznych w Poznaniu sprawiło, że na każdym kroku stara się edukować i tłumaczyć jak ważne jest programowanie żywieniowe we wczesnym okresie życia dziecka oraz jaki jest wpływ zdrowego stylu życia w prewencji chorób - zarówno wśród dzieci i dorosłych. Uczestniczka wielu konferencji naukowych i warsztatów, m.in. corocznych Congressus Dietetica oraz Pediatria Update. Specjalistka Świadomej Mamy w Poznaniu oraz Poznań dla Kobiet.

Jako fanka zdrowego stylu życia, cały czas pogłębia swoją wiedzę w zakresie żywienia człowieka. Wszystko po to, aby móc profesjonalnie pomagać swoim pacjentom. W wolnych chwilach tańczy, czyta książki i promuje zdrowy styl życia – gdzie tylko ma okazję się pojawić. Jej różowe okulary to rodzina, która jest najlepszym oparciem.

E-mail: dietetyk@swiadomamama.pl
Tel. 665 750 573

Sandra Zakrzewska – psycholog

Sandra Zakrzewska

Psycholog ze specjalizacją psychoterapii i seksuologii. Terapeutka Racjonalnej Terapii Zachowania. Ukończyła Kurs Podstawowy Terapii Rodzin, szkolenie z zakresu komunikacji w rodzinie oraz staż w Poradni Psychologicznej NZOZ Teramed oraz Pracowni Psychologiczno-Seksuologicznej w Poznaniu. Wspiera klientów w zmianie niekorzystnych nawyków i zachowań blokujących przed upragnioną zmianą poprzez dotarcie do głębiej trwalonych przekonań i emocji. Pomaga w trudnościach wokół relacji – partnerskich, rodzinnych, a także w kontakcie człowieka z samym sobą, gdzie często pojawia się problem niskiego poczucia własnej wartości, negatywnego obrazu siebie i swojego ciała. Interesuje się wpływem naszego stanu psychicznego na zdrowie i sposób żywienia.

Prowadzi psychoterapię indywidualną w Centrum Psychologiczno-Psychoterapeutycznym MIND w Poznaniu oraz w 36 Minut – miejscu, które łączy kompleksowy trening ciała z fizjoterapią oraz dietetyką. Specjalistka w projektach Świadoma Mama oraz Ladies@Novotel. Współpracuje ze Stowarzyszeniem Psyche Soma Polis oraz jest członkiem nadzwyczajnym Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej.

E-mail:
psycholog@swiadomamama.pl
Tel. 604 738 329

Dorota Jaworska

Dorota Jaworska

Autorka projektu Świadoma Mama, trener i coach zmiany osobistej.

Aktywnie wspiera idee warsztatów psychologiczno-dietetycznych dla przyszłych i obecnych mam.

E-mail:
dorota.jaworska@swiadomamama.pl
Tel. 605 100 105

FORMULARZ TEMATYCZNY

Ty też możesz zaproponować tematy warsztatów z zakresu psychologii i dietetyki!