O Nas

 

Witamy! Jesteście ciekawi skąd się wzięła Świadoma Mama?

„Projekt Świadoma Mama zrodził się w mojej głowie po urodzenia dziecka. Wielokrotnie spotykałam się z wieloma dylematami i wątpliwościami. Szukałam miejsca, gdzie ja i inni przyszli i obecni rodzice będą mogli wymienić doświadczenia, skontaktować się z ekspertami i zasięgnąć specjalistycznej rady, a przy tym czuć się pewnie i swobodnie. Doszłam do wniosku, że warto samej zainicjować coś, co będzie pomagało w zwiększaniu wiedzy na  temat ciąży, porodu i wychowywania. Postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce. Szukałam specjalistów, miejsc, innych chętnych do spotkania rodziców. Okazało się, że mam takich jak ja jest dużo więcej! Teraz odwiedzam miasta w całej Polsce i cieszę się, że przyszli i obecni rodzice tak chętnie przychodzą na konferencje Świadomej Mamy, dzielą się wiedzą, wymieniają doświadczenia i korzystają z porad ekspertów. Mam nadzieję, że Świadomych Mam w Polsce będzie coraz więcej!”

Dorota Jaworska – pomysłodawczyni Projektu Świadoma Mama, Project Leader 

 Kampania powstała w 2010 roku z myślą o wszystkich kobietach, które są już szczęśliwymi mamami lub też niedługo nimi będą. Nie zapominamy również o ojcach, których rozterki i doświadczenia często są pomijane – u nas oboje rodzice znajdą coś dla siebie. Wśród naszych działań przede wszystkim wyróżniają się bezpłatne warsztaty Świadomej Mamy – z udziałem lekarzy i specjalistów w różnych miastach Polski. Tworzymy również dla Was portal – bazę wiedzy na temat ciąży, porodu oraz wychowywania dzieci. Można nas również znaleźć w mediach społecznościowych – Facebook, Instagram. Jako Projekt wspieramy także kobiety na macierzyńskim – które w trakcie cudownego czasu ciąży wpadły na pomysł prowadzenia biznesu – zapraszamy do grupy facebook’owej – Świadoma Biznes Mama.

   A co dzieje się na bezpłatnych Warsztatach Świadomej Mamy? Lokalni lekarze i eksperci, reprezentujący między innymi takie dziedziny jak: ginekologia, położnictwo, logopedia, fizjoterapia, chustonoszenie, laktacja, doradztwo prawne dzielą się swoją wiedzą. Tematów jest wiele, ale zawsze staramy się je dopasować do Waszych sugestii i potrzeb. Spotkania podzielone są na osobne panele – dla obecnych rodziców, na który zapraszamy z maluszkami, a także panel dla kobiet w ciąży z partnerami.

     Podczas spotkań Świadomej Mamy jest też czas na zajęcia praktyczne, podczas których uczestnicy mają możliwość zapoznania się z zasadami: pierwszej pomocy, chustonoszenia, kąpieli, przewijania, karmienia, czy masażu Shantala. Chcemy, aby chwile spędzone podczas Warsztatów były uwiecznione, dlatego w każdym mieście współpracujemy z fotografem, który specjalnie dla Was wykonuje też mini sesje zdjęciowe – dla brzuszków i maluszków. Podczas panelu dla obecnych rodziców zapewniamy też kącik maluszka.

Co więcej, nasze spotkania urozmaicają osoby prowadzące, które same spełniają się w roli mamy. Dotychczas towarzyszyły nam: Monika Mrozowska, Katarzyna Bujakiewicz, Aleksandra Woźniak, Jolanta Fraszyńska, Małgorzata Pieńkowska, Karina Kunkiewicz i Piotr Ligienza.

                    

Obecnie Ambasadorką Projektu jest aktywna mama, aktorka – Paulina Holtz, która również podczas spotkań Świadomej Mamy edukuje kobiety w tematyce ochrony mięśni dna miednicy.

Chcemy zapewnić Wam możliwość bezpośrednich spotkań z najlepszymi lekarzami w największych miastach Polski, abyście mogły poszerzać swoją wiedzę. Jednym słowem – będziemy szczęśliwi, mogąc kształtować świadomość przyszłych i obecnych rodziców. Dziękujemy za zaufanie, którym postanowicie nas obdarzyć! Do zobaczenia na Warsztatach Świadomej Mamy w Twoim mieście!

 

KONTAKT Z NAMI: 

Project Leader 

Dorota Jaworska –  dorota.jaworska@swiadomamama.pl

Trener i coach zmiany osobistej, autorka projektu

   tel. 605 100 105

 

Specjalista ds. marketingu

Justyna Miłosz – office@swiadomamama.pl

Zaprasza najlepszych lekarzy i specjalistów z całej Polski, dba o kontakt z naszymi partnerami, kontaktuje się z Wami poprzez newslettery. 

tel. 601 249 333 

 

Specjalista ds. social media

Katarzyna Frydrych – event@swiadomamama.pl

Tworzy wszystko co widzicie w naszych social mediach – Facebook, Instagram. Informuje Was o atrakcjach na warsztatach, publikuje zdjęcia. Dba o to, aby cała Polska dowiedziała się o Świadomej Mamie.

tel. 601 644 669