Zamień jednorazowe na wielorazowe! Zacznij od produktów higienicznych

Tym razem Świadoma Mama poleca Wam wielorazowe produkty higieniczne – podpaski, wkładki higieniczne, czy laktacyjne, płatki kosmetyczne, a nawet ręczniki kąpielowe marki Loffme. Znacie? Używacie? Jako kobiety mamy ogromny wpływ na to by ograniczać negatywny wpływ odpadów na środowisko naturalne. Warto więc poszerzać wiedzę i dowiadywać się, jak zwykłe „plastikowe” produkty zamienić na te przyjazne środowisku. Zapraszamy do lektury, a dowiecie się też o premierze produktów dla dzieci, która będzie miała miejsce podczas warsztatów Świadomej Mamy w Warszawie. Dowiedzcie się więcej o marce Loffme…

 

 „Nasze produkty powstały na bazie osobistych doświadczeń ze skórą atopową, alergiami kontaktowymi i wiążącymi się z tym częstymi infekcjami okolic intymnych. Stworzone przez kobietę głównie dla kobiet przy pełnym zrozumieniu ich komfortu, bezpieczeństwa i poczucia kobiecości.  Zadbaliśmy o to by nasze produkty powstały z materiału sklasyfikowanego jako hypoalergiczny aby każda z nas mogła używać ich bez obaw w codziennej pielęgnacji . Polecanie produktów hypoalergicznych to ogromna odpowiedzialność i my jesteśmy wstanie udźwignąć jej ciężar, bo mamy pewność, że oddajemy w ręce naszych klientek samo dobro. Aspektem wielorazowości chcieliśmy również zwrócić uwagę na to, iż jako silne, świadome kobiety mamy ogromny wpływ na ograniczenie szkodliwych odpadów w środowisku naturalnym. To pozwoli nam budować nową lepszą przestrzeń wokół siebie”

 

Produkty Loffme powstają z połączenia włókien poliestru (70%) i poliamidu (30%) ułożonych naprzemiennie. W procesie wytwarzania materiału została użyta najnowsza technologia, dzięki  której materiał powstał tylko przy użyciu wody.  Jest przyjazny dla środowiska i bezpieczny dla naszego ciała, ponieważ nie zawiera klejów, rozpuszczalników, PCV i innych środków chemicznych, które wspomagałyby łączenie włókien podczas produkcji.

Mimo niewielkiej gramatury materiał posiada bardzo dobre właściwości izolacji termicznej oraz wysoką chłonność 400% własnej masy w przypadku wody i 800% w przypadku innych cieczy. Filtracja alergenów oraz brak szkodliwych dodatków sprawia, że materiał bazowy może być stosowany przez najbardziej wymagąjących klientów w tym także osoby cierpiące na Atopowe lub Łuszczycowe Zapalenie Skóry. Dzięki wyjątkowym właściwościom blokuje rozwój grzybów i bakterii. Nie przejmuje zapachów. Duża wytrzymałość materiału przedłuża jego użytkowanie i pozwala ograniczyć wpływ odpadów na środowisko naturalne.

Badania i certyfikaty potwierdzające hypoalergiczne i barierowe właściwości materiału

1) ECARF – potwierdzający możliwość stosowania przez osoby z problemami alergicznymi

2) TÜV Rheinland – międzynarodowa organizacja certyfikująca, potwierdzająca korzyści stosowania dla osób cierpiących na alergie.

3) OEKO-TEX 100 klasa 1 – najwyższa klasa potwierdzająca brak zawartości szkodliwych substancji w materiale, dopuszczony do stosowania w produktach dla niemowląt.

 

Wielorazowe produkty Loffme podzielone są na kategorie produktowe:

  1. Higiena Intymna

Wielorazowe podpaski, wielorazowe wkładki higieniczne, wielorazowe wkładki laktacyjne.

Wielorazowe podpaski i wkładki higieniczne polecane są dla kobiet przy:

– podrażnieniach okolic intymnych

– występowaniu upławów i świądu okolic intymnych

– suchości pochwy

– niwelowaniu nieprzyjemnego zapachu okolic intymnych

– nawracających infekcjach intymnych

– nietrzymaniu moczu

– zaburzeniach równowagi mikroflory pochwy (po lub w trakcie kuracji antybiotykowej)

– codziennej ochronie i pielęgnacji miejsc intymnych

 

Wielorazowe wkładki laktacyjne polecane są dla kobiety na początku jej drogi związanej z macierzyństwem. Przewiewne i delikatne warstwy wkładki doskonale chłoną nadmiar wytwarzanego pokarmu, chroniąc wrażliwe piersi przed podrażnieniem. Ultra cienkie i dyskretne zapewniają komfort i dyskrecję noszenia. Dla zachowania właściwej higieny warstwa chłonna jest antybakteryjna i hypoalergiczna.

        2. Pielęgnacja twarzy i ciała

Ręcznik do demakijażu Normal, Soft, Antibacterial i płatki kosmetyczne

Korzystanie za wielorazowych rozwiązań do demakijażu Loffme:

– eliminuje potrzebę stosowania kosmetyków złuszczających naskórek

– łagodzi podrażnienia i stany zapalne

– doskonale absorbuje zanieczyszczenia w postaci nadmiaru sebum i makijażu

– jest idealnym rozwiązaniem dla osób z problemami alergicznymi skóry

– zastosowany materiał cechuje olbrzymia chłonność i krótki czas schnięcia

– materiał cechuje bardzo wysoka wytrzymałość, co pomaga ograniczyć negatywny wpływ odpadów na środowisko naturalne

 

Ręczniki kąpielowe i fitness

Materiały zastosowane w większości ręcznikach sprzyjają namnażaniu bakterii, grzybów i pleśni. Następnie przenoszone są bezpośrednio na naszą skórę. Większość z tych mikrobów ma szkodliwy wpływ na jej stan doprowadzając do nadkażeń, uczuleń i stanów zapalnych.

Doskonałym rozwiązaniem jest stosowanie w codziennej pielęgnacji ręczników Loffme, które powstały z innowacyjnego, barierowego materiału. Hypoalergiczne i antybakteryjne właściwości ręczników zapewniają odpowiednią ochronę i pielęgnację skóry.

 

NOWOŚĆ – Premiera podczas spotkań Świadoma Mama

Pielęgnacja i akcesoria dziecięce

Gryzak Dżiraffe- zastosowany w zabawce materiał barierowy zapewnia wysoką higieniczność produktu. Przez struktury materiału nie przedostają się nawet odchody roztoczy kurzu, nie rozwijają się na jego powierzchni również żadne grzyby i bakterie. Materiał ma delikatne działanie złuszczające, co pozwala przy ząbkowaniu ograniczyć dolegliwości bólowe. Ponadto zabawka dużo chłonie i szybko wysycha, może być wybawieniem od ciągłych zmian odzieży podczas ząbkowania. Wypełnieniem zabawki jest kulka silikonowa i drewniana , dzięki temu dostarcza również doznań sensorycznych najmłodszym.

Myjka – To świetna alternatywa dla gąbek. Dzięki zastosowanemu materiałowi możemy zasadniczo ograniczyć używanie kosmetyków myjących a nawet zupełnie z nich zrezygnować. Zastosowany materiał oczyszcza skórę nie naruszając jej warstwy lipidowej. Łagodzi podrażnienia i jest idealnym rozwiązaniem dla dzieci z alergiami skórnymi.

Wielorazowe wkłady do pieluch „zdrowa pupa”  –  Zastosowany materiał jest antybakteryjny z jonami srebra. Stosowanie przyczynia się do niwelowania odparzeń dziecięcych okolic intymnych, łagodzi podrażnienia. Może być stosowany przy każdym rodzaju pieluchowania.

Promotor marki Loffme

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.