Mama w pracy – porady prawne

Nie wiesz, jakie masz prawa jako mama? Ile przysługuje Ci dni urlopu macierzyńskiego? Jak tatuś ma skorzystać z urlopu? Jakie potrzebujesz zaświadczenie lekarskie dla pracodawcy? Świadoma Mama Ci pomoże!

Rozpoczynamy nowy cykl wpisów dostępnych na fanpage’u facebook’owym Świadomej Mamy https://www.facebook.com/swiadomamama/ – przygotowanych przez specjalistę Świadomej Mamy Mirosława Paszczyka – specjalistę ds. płac i kadr, BHP. Jeśli masz pytanie – napisz do nas: mamawpracy@swiadomamama.pl Nasz specjalista odpowie na wszystkie Wasze pytania wraz z podaniem podstawy prawnej!

Czy wiesz, że?

Czy wiesz, że zaświadczenie lekarskie o tym, że jesteś w ciąży nie musi być wystawione przez lekarza o specjalizacji ginekologia- położnictwo, ale przez dowolnego lekarza, nawet lekarza pierwszego kontaktu (pamiętaj: karta ciąży nie jest zaświadczeniem lekarskim).

Podstawa prawna:

  • 185 § 1 Kodeksu Pracy
  • Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 3 marca 2006 r. w sprawie sposobu i trybu wydawania zaświadczenia lekarskiego stwierdzającego przeciwwskazania zdrowotne do wykonywania dotychczasowej pracy przez pracownicę w ciąży lub karmiącą dziecko piersią

2 komentarze “Mama w pracy – porady prawne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.