Relacja z Naszego spotkania w Toruniu.

Spotkanie Świadomej Mamy w Toruniu odbyło się 29 maja 2014 w Hotelu Filmar.

W godzinach porannych spotkaliśmy się w licznym gronie Mam niemowląt i dzieci do 3 roku życia na warsztatach „Czas dziecka”. Po południu natomiast mieliśmy przyjemność gościć przyszłe Mamy na warsztatach „Radość z ciąży”. Dodatkowo wszyscy Nasi Goście mieli możliwość uczestnictwa w warsztatach praktycznych „Pielęgnacja i bezpieczeństwo”.

Całe spotkanie poprowadziła Nasza Ambasadorka, Aktywna Mama i Aktorka – Pani Paulina Holtz.

 

O Naszych Maluchów podczas spotkania dla Mam i dzieci (11:00-14:00) dbała profesjonalna opieka – „Sala Zabaw Toluń” w specjalnie przygotowanym kąciku zabaw, wyposażonym w kolorowe zabawki i różnego rodzaju atrakcje.

W pierwszej części toruńskiego spotkania – warsztaty skierowane do Mam niemowląt i dzieci do 3 roku życia – „Czas dziecka” pani ginekolog DR MARTA MONIST przybliżyła obecnym Mamom zagadnienia dotyczące połogu, zdrowia intymnego, karmienia piersią czy płodności po porodzie. Wszystkie z Mam z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały prezentacji Pani dr.

Prelekcję na ten temat prowadziła Pani JUDYTA MALAGOWSKA z CENTRUM Promocji sportu i Zdrowia. Mogliśmy posłuchać dobrych rad i wskazówek, które na pewno przydadzą się m.in. w układaniu jadłospisu dla swojej pociechy. Odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania mogliśmy uzyskać zarówno podczas wystąpienia jak i podczas osobistych konsultacji Pani dietetyk.

Niezwykle pouczająca była również rozmowa z Panią BEATĄ DRYCHTĄ z „Ośrodka terapii psychoanalitycznej”. Tematem wystąpienia była psychologia rozwojowa dziecka do 3 roku życia. Mamy z zafascynowaniem słuchały o emocjach swoich maluchów. Tematy związane z pielęgnacją skóry młodej Mamy i dziecka przybliżyła Nam Pani kosmetolog ALEKSANDRA JANIKOWSKA ze „Studia Urody Estetica”.

W czasie przerwy nie zabrakło atrakcji i niespodzianek. Jedną z nich była darmowa mini-sesja zdjęciowa wykonana przez „Moloko Fotografia”, której efekty możecie zobaczyć również w naszej relacji.

Partnerzy wydarzenia zapraszali do swoich stoisk, przy których otrzymać można było atrakcyjne produkty, a także zasięgnąć opinii eksperta (stoiska: ASA, Mary Kay, Magnesia, Ziaja).

Między spotkaniem dla Mam niemowląt i dzieci do 3 roku życia, a spotkaniem dla Kobiet w ciąży odbyły się warsztaty praktyczne. Nasi uczestnicy mieli okazje obejrzeć pokaz pierwszej pomocy w „Akademii Pierwszej Pomocy”. Ponadto każdy mógł przećwiczyć procedurę udzielania pierwszej pomocy. W trakcie warsztatów Nasze Kochane Mamy mogły również dowidzieć się czym jest chustonoszenie, czy jest bezpieczne oraz jak dobrać odpowiednią chustę. Aktywność fizyczną promowały w kąciku fitness i jogi Panie z „Centrum Formy”. Przekonywały o tym, jak ważna jest aktywność fizyczna i udowadniały, że może być przyjemnością. Wszystkie Mamy doceniły również konsultacje z położną Panią Małgorzatą Sós. Ogromna wiedza praktyczna oraz wieloletnie doświadczenie przyciągały całe grono mam do stoiska Pani położnej.

Druga część warsztatowa była skierowana do Kobiet w ciąży („Radość z ciąży” 16-20). Prelekcje rozpoczęła Pani DR MARTA MONIST. Pani ginekolog opowiedziała Nam o tym jak zadbać o siebie w trakcie ciąży. Ponadto Pani dr przybliżyła nam temat zdrowia intymnego, jak powinna przebiegać właściwa profilaktyka.

Zdrowa dieta Kobiety w ciąży to temat, który mogliśmy usłyszeć ponownie dzięki Pani JUDYCIE MALAGOWSKIEJ. Przekonywała nas jak zadbać o maluszka dbając jednocześnie o siebie zgodnie z zasadą, że szczęśliwa Mama to szczęśliwe dziecko.

Temat związany z aktywnymi i bezpiecznymi 9 najważniejszymi miesiącami w życiu każdej kobiety przybliżyła Nam Pani fizjoterapeuta LUIZA DYMEK z Poradni Rehabilitacyjnej Revita. Pani Luiza zachęcała Kobiety w ciąży do aktywności fizycznej i zaprezentowała bezpieczne ćwiczenia podczas 9 miesięcy ciąży.

Podczas spotkania mieliśmy również okazję do wysłuchania reprezentantów firmy Ziaja, którzy przedstawili ofertę firmy skierowaną dla Dzieci.

Na koniec wręczyliśmy nagrody ufundowane przez Partnerów wydarzenia: zestawy kosmetyków oraz glukometry i masażer do stóp – firma ASA, voucher na zapas wody – firma Magnesia, bony na produkty – firma Candia, zestawy kosmetyków – firma Lirene, kosmetyki – firma Mary Kay, zestawy kosmetyków – firma Ziaja, płyny – Silan Sensitive, wejściówki do Sali Zabaw Tolun, książki Wydawnictwa Literackiego, wanienkę do mycia dzieci oraz wiaderko do mycia dzieci.

Dziękujemy uczestnikom za aktywne przybycie i udział w wydarzeniu, dziękujemy opolskim ekspertom za bezcenną wiedzę, Partnerom za wsparcie i pomoc w organizacji wydarzenia. Kolejne warsztaty Świadomej Mamy już w czerwcu! 11 czerwca jesteśmy w Hotelu Qubus w Gorzowie Wlkp. i 12 czerwca na Uniwersytecie Szczecińskim w Szczecinie.

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.