Relacja z Naszego spotkania w Bydgoszczy.

Majowe spotkania Świadomej Mamy rozpoczęliśmy od wizyty w Bydgoszczy 28 maja 2014 roku w Hotelu Brda.

W licznym gronie Mam niemowląt i dzieci do 3 roku życia oraz Kobiet w ciąży z Bydgoszczy i okolic mogliśmy uczestniczyć w osobnych warsztatach z cyklu „Czas dziecka” i osobnych warsztatach „Radość z ciąży”, które poprowadziła Nasza Ambasadorka, Aktywna Mama i Aktorka – Pani Paulina Holtz.

Nowością w warsztatach Świadomej Mamy były również warsztaty praktyczne w godzinach od 14:00 do 17:00, w których uczestniczyły zarówno Mamy z dziećmi, Kobiety w ciąży jak i Tatusiowie.

 

  O bezpieczeństwo Naszych Maluchów podczas
  spotkania dla Mam i dzieci (11:00-14:00) dbała
  profesjonalne opiekunki z Sali Zabaw Domek Na
  Drzewie w specjalnie przygotowanym kąciku
  zabaw wyposażonym w stoliczki, krzesełka,
  kredki, kolorowanki, zabawki. Dużą atrakcją w
  kąciku było również malowanie dziecięcych
  buziek.

 

 

  Warsztaty skierowane do Mam niemowląt i dzieci do 3
  roku życia – „Czas dziecka” rozpoczęliśmy od
  wystąpienia  Pani BARBARA LOREK i Pana
  PRZEMYSŁAW GORZELAK – pary psychologów z 
  Ośrodka Psychoterapii Odnowa, którzy poprowadzili
  prelekcję na temat tego o czym musimy pamiętać
  i jak postąpić żeby wychować szczęśliwe Dzieci.
  Indywidualne konsultacje z Państwem Barbarą i
  Przemysławem cieszyły się ogromną popularnością, a
  do jej stoiska mamy tłumnie kierowały się po porady
  podczas przerwy.

 

  O tym jak powinien wyglądać jadłospis Mamy i Dziecka
  opowiedziała wszystkim uczestniczkom Pani
  IZABELA STAŃCZYK – dietetyk z Centrum Edukacji 
  Żywieniowej. Pani Izabela uświadomiła Nas również
  jak wygląda pełnowartościowy posiłek oraz jakich
  produktów, przypraw należy unikać przy
  przygotowywaniu sobie i Dziecku, np. obiadu.

 

 

 

W czasie przerwy nie zabrakło atrakcji i niespodzianek. Jedną z nich była darmowa mini-sesja zdjęciowa wykonana przez profesjonalistów ze studia fotograficznego FOTOMALUSZKI. Pani Agnieszka przyciągnęła do mini studia fotograficznego nie tylko Mamy uczestniczące w warsztatach ale również wszystkie Maluszki.

Partnerzy wydarzenia zapraszali do swoich stoisk, przy których otrzymać można było atrakcyjne produkty (stoiska: ASA, Mary Kay, Magnesia, Ziaja). Był również czas na indywidualne konsultacje z Naszymi bydgoskimi specjalistami.

Tematy związane z przygotowaniem skóry Naszej, a przede wszystkim Dziecka do wakacyjnych wyjazdów i urlopów – czyli troszeczkę o filtrach przeciwsłonecznych, jakich używać, z jaką mocą jak i również o zasadach którymi powinniśmy się kierować podczas wychodzenia z Dziećmi na słońce opowiedziała Nam Pani PAULINA DOBOSZ – kosmetolog z Instytutu Zdrowia i Urody Yasumi.

O tym jak zadbać o siebie i o dziecko po porodzie opowiedziała Nam Pani ginekolog DR MARTA MONIST, która spotkała się z wielkim zainteresowaniem zarówno podczas samego wystąpienia jak i podczas osobistych konsultacji z Mamami dzieci do 3 roku życia.

Między spotkaniem dla Mam niemowląt i dzieci do 3 roku życia, a spotkaniem dla Kobiet w ciąży odbyły się po raz pierwszy w formule Świadomej Mamy warsztaty praktyczne podczas których mieliśmy przyjemność obejrzeć pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu Pana ADRIANA ZADORĘCKIEGO, który pokazał pierwszą pomoc przedmedyczną niemowląt i dzieci jak również opowiedział o tym jak udzielanie pierwszej pomocy jest ważne. Co to jest chustonoszenie, jak dobrać odpowiednią chustę, jak ją zawiązać oraz jakie są zalety noszenia Dzieci w chustach, na te tematy odpowiedziała Nam Pani AGNIESZKA JANISZEWSKA z Akademii Szkraba. Niespodziewanym zainteresowaniem ucieszyła się Pani EMILIA RONA-BIAŁY z Tańcowni, która poderwała wszystkie uczestniczki warsztatów do salsy w chustach. Pani AGATA WASILEWSKA nie pozwoliła się Naszym uczestniczkom nudzić. Poprowadziła zajęcia na piłkach oraz pokazała kilka ćwiczeń do których zachęciła uczestniczki warsztatów. Pani MIROSŁAWA UCZYŃSKA pokazała pozycję do karmienia piersią oraz odpowiedziała na wszystkie pytania związane z laktacją. Obie Panie reprezentowały Szkołę Rodzenia Brzdąc w Bydgoszczy. Co to jest masaż Shantala, jaki ma wpływ na Dziecko, kto powinien go wykonywać to wszystko oraz jak wygląda taki masaż pokazała Pani AGNIESZKA WIKTOROWICZ z Fizjoterapii Niemowląt i Dzieci.

 

 

Drugą część warsztatową w Łodzi skierowaną do Kobiet w ciąży („Radość z ciąży” 17-20) rozpoczęliśmy od rozmowy ponownie z Panią dietetyk IZABELĄ STAŃCZYK. Pani Izabela opowiedziała Nam o przygotowaniu dietetycznym przyszłej Mamy, czyli o jedzenie dla dwojga, a nie za dwóch.

Ciąża krok po kroku, czyli jak przygotować się do ciąży, jakich zasad przestrzegać podczas 9 najważniejszych miesięcy w życiu każdej Kobiety przedstawiła Pani ginekolog DR MARTA MONIST.

  Temat związany z aktywnością fizyczną Kobiet w ciąży
  oraz masażem Shantala prelegowała Pani AGNIESZKA
  WIKTOROWICZ. Pani Agnieszka uświadomiła Nas m.in.
  jakich sportów unikać podczas ciąży, a jakie są
  bezpieczne i do których namawia.

 

 

 

Podczas spotkania mieliśmy również okazję do wysłuchania reprezentantów firmy Ziaja, którzy przedstawili ofertę firmy skierowaną dla Dzieci.

Chętne osoby miały również okazję do wzięcia udziału w konkursie Silan Sensitive.

Na koniec wręczyliśmy nagrody ufundowane przez Partnerów wydarzenia: zestawy kosmetyków oraz glukometry – firma ASA, voucher na zapas wody – firma Magnesia, bony na produkty – firma Candia, zestawy kosmetyków – firma Lirene, kosmetyki – firma Mary Kay, płyny – Silan Sensitive.

Każda Mama w pakiecie powitalnym otrzymała również próbki Silan Sensitive oraz Persil.

Dziękujemy uczestnikom za aktywne przybycie i udział w wydarzeniu, dziękujemy opolskim ekspertom za bezcenną wiedzę, Partnerom za wsparcie i pomoc w organizacji wydarzenia. Kolejne warsztaty Świadomej Mamy już w czerwcu! 11 czerwca jesteśmy w Hotelu Qubus w Gorzowie Wlkp. i 12 czerwca na Uniwersytecie Szczecińskim w Szczecinie.

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy!

1 komentarz “Relacja z Naszego spotkania w Bydgoszczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.