Fototapety do pokoju dziewczynki

 

W dziewczyńskim królestwie: fototapety dekoracyjne do pokoju dziewczynki

Bez względu na to, czy Twoja córka jest małą księżniczką kochającą kolor różowy, czy zadziorną chłopczycą, potrzebny jest jej pokój: miejsce, w którym będzie mogła wygodnie odpoczywać, bawić się i uczyć, spotykać z przyjaciółmi czy po prostu odetchnąć trochę po wyczerpujących zmaganiach ze światem zewnętrznym.

Warsztat organizowany w Poznaniu 28.03.2016

 

Jeżeli Twoja mała dziewczynka nie jest już taka znowu mała i chciałaby mieć pokój, który dobrze odzwierciedla jej dziewczyńskie gusta, na pewno zastanawiasz się, w jaki sposób stosunkowo niewielkim nakładem sił i środków urządzić takie wnętrze. Jak urządzić pokój, który – co istotne – nie będzie wymagał całkowitej i radykalnej zmiany wystroju już po krótkim czasie, lecz raczej przetrwa wiele lat, podlegając stosunkowo niewielkim modyfikacjom. Pokażemy Ci, jak możesz to łatwo zrobić, wykorzystując fototapety do pokoju dziewczynki: prawdopodobnie najbardziej uniwersalną, a jednocześnie najbardziej spektakularną spośród dekoracji dostępnych na rynku!

 

Zadbaj o kolorystykę

Kolory ścian to absolutna podstawa wystroju każdego wnętrza. Pastelowe róże i fiolety są dość sztampowe, ale jeżeli Twoja córka je uwielbia – czemu się na nie nie zdecydować? Radzilibyśmy jednak unikać ich wówczas, gdy szczególnie zależy Ci na tym, aby pokój był „ponadczasowy” i bardzo długo wyglądał dobrze i nieinfantylnie. Fototapety dekoracyjne o możliwie dużym formacie – takie, które zajmują spory fragment ściany, a nawet kilka sąsiadujących ze sobą ścian – są fantastycznym sposobem na wprowadzenie do wnętrza koloru bez konieczności malowania ścian. Pamiętaj, że z fototapetami możesz dodać odrobinę koloru wszędzie, gdzie tylko chcesz: fototapety dla dziewczyn mogą zdobić nawet… sufit! Świetnie sprawdzą się tutaj fototapety we wzory takie jak obłoki czy galaktyki.

 

Wydziel kącik do nauki

Nauka jest najważniejszym zadaniem każdej dziewczynki – dlatego zdecydowanie warto zadbać o to, aby kącik do nauki, niezbędny element aranżacji każdego pokoju, był odpowiednio wydzielony i zaprojektowany tak, aby sprzyjał skupieniu i koncentracji, a jednocześnie inspirował. Tutaj znowu pomogą Ci fototapety do pokoju dziewczynki: z ich pomocą oddzielisz wizualnie przestrzeń do pracy od pozostałych elementów wnętrza, co bardzo sprzyja koncentracji. Możesz nawet wybrać fototapetę o edukacyjnej treści, uzależnionej od wieku Twojej córki: może to być wzór ze „ściągą” taką jak tabliczka mnożenia, angielskie słówka, mapa świata, planety Układu Słonecznego… Uważaj jednak, aby wzór nie był zanadto jaskrawy i intensywny – mógłby rozpraszać, a to ostatnia rzecz, jaka byłaby tu pożądana.

 

Pokaż styl i zainteresowania córki

Zawsze dobrym pomysłem jest takie udekorowanie pokoju, które naprawdę ściśle odzwierciedla osobowość i temperament zamieszkującej go dziewczynki. Fototapety do pokoju dziewczynki występują w tak wielu rozmaitych wersjach, że na pewno z łatwością znajdziesz tutaj coś odpowiedniego, i to naprawdę bez względu na to, czy Twoja córka jest wielką entuzjastką muzyki hiphopowej, marzy o karierze badaczki dinozaurów czy uwielbia pracę w ogrodzie i prowadzenie zielnika. Uważaj jednak: nie jest dobrym pomysłem podporządkowywanie dekoracji takiemu hobby, które jest, jeśli można to tak ująć, świeże, ponieważ dzieci i nastolatki zmieniają zainteresowania i upodobania jak za dotknięciem magicznej różdżki. A co zrobisz, jeżeli udekorujesz pokój małej fototapetą ze wzorem w dinozaury, a ona po dwóch miesiącach zapomni, że kiedykolwiek się nimi interesowała?…

 

Odrobina luksusu? Czemu nie!

Dorośli mają biuro do pracy, sypialnię do wypoczynku, salon do spotykania się ze znajomymi i rozrywki… A dzieci mają tylko swój pokój. Niech więc będzie naprawdę wyjątkowy i fantastyczny! Urządzając pokój swojej córki, nie zapomnij o tym, by nadać mu naprawdę specjalny charakter: dzięki temu jego mieszkanka będzie czuła się wyjątkowo każdego dnia! Barwne, stylowe i różnorodne fototapety dla dziewczyn to jeden z najlepszych sposobów na to, aby dodać wnętrzu wyjątkowości i podkreślić, że mieszka w nim bardzo specjalna, jedyna w swoim rodzaju osoba.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.